Малюк місяця

Тут буде фото малюка

Реклама

Соціальні мережі

Хто зараз онлайн

Всього онлайн 8 користувачів :: 0 зареєстрованих, 0 прихованих і 8 гостей

немає

[ Дивитися список ]

Рекордна відвідуваність форуму (81 одночасно) відбулась 2015-10-07, 4:06 pm

Ми в Контактах приєднуйтеся до нас

Наша кнопка

Ми будемо вдячні, якщо Ви розмістите нашу кнопку в себе на сайті чи форумі. Для обміну кнопками пишіть в приват адміністратору форуму:

Отримати код:

Останні теми

» Техніка для дому.
2017-12-15, 3:36 pm по Анилла89

» А у нас сьогодні сніг, а у вас???
2017-12-08, 4:06 pm по Kavusja

» Форумний чат - 6
2017-12-08, 4:03 pm по Kavusja

» Стоматологи Тернополя
2017-12-05, 9:22 pm по Анилла89

» Наші колишні...
2017-11-30, 8:22 pm по KcanaZ

» Гра "Імена"
2017-11-14, 6:40 pm по KcanaZ

» Побутова хімія в нашому домі
2017-11-14, 6:35 pm по KcanaZ

» Шкільна програма.
2017-11-14, 6:30 pm по KcanaZ

Партнери та друзі

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET Яндекс.Метрика

Реклама

Погода

Скажи "Мама!" - вчимо дитину говорити

Частка
Ната Д
-
-

К-ть повідомлень : 4420
Вік : 29

Скажи "Мама!" - вчимо дитину говорити

Створювати по Ната Д на тему 2012-06-06, 11:33 pm

Як ви вчите своїх малюків говорити? Діліться.
Ось знайшла цікаву статтю:
Спойлер:
Перші місяці і роки життя дитини повні досягнень. Ваш малюк почав тримати голівку, сів, пішов, освоїв горщик і, нарешті, - заговорив! Перше слово дитини... Але за ним підуть друге, третє, десяте ... І от ви вже починаєте тривожно прислухатися і ворожити, а чи не забагато звуків він ковтає? А не запізно почав говорити? А чи нормально, що ніхто, крім рідних, дитину поки що не розуміє? А...

Кожна дитина індивідуальна, і в кожної свій темп розвитку, тому хтось починає говорити раніше, хтось пізніше. З випадково почутої розмови тата і сина на вулиці. Папа зітхнув і сказав: "Ах, який то був щасливий час, коли ти лежав у ліжечку і мовчав! І як я цього не розумів?!" :)). Так що, не хвилюйтеся, рано чи пізно все одно ваша дитина заговорить:). Тим не менш, звичайно, є якісь середньостатистичні викладки, на які можна орієнтуватися, але, мабуть, не більше того. Отже, що і в якому віці повинна вміти говорити дитина?

У три місяці ваш малюк починає вимовляти окремі голосні звуки, до яких трохи пізніше приєднається і звук "м". Він тягне їх, ніби співає, всіляко варіюючи інтонацію. До шести місяців зі звуків народжуються склади: ма, ба, та... А десь до року дитина вже вимовляє перші слова: мама, баба, тато. До того ж вона старанно і дуже голосно копіює почуті звуки і інтонації.

На другому році життя малюк вже знає деякі імена і назви предметів. Його активний словниковий запас складається приблизно з 50-70 слів - в основному, іменників. До двох років це число зросте до 200-400 слів. Він вже починає складати прості речення: "Мама, гуляти!", "Баба, дай, дай!" Ще не вміючи відмінювати дієслова, маля часто буде вживати їх у невизначеній формі. Так само, не розуміючи сенсу займеннику "я", якийсь час про себе дитина говоритиме в третій особі, називаючи себе по імені: "Папа, пити Саші!" Мова карапуза в цьому віці активно доповнюється жестами і звуками, не знаючи назви потрібного предмета, він просто тикає в нього пальчиком.

Трирічна дитина вже може побудувати складне речення. "Я люблю Рекса, тому що він великий і гарний." Малюк зумів більш-менш розібратися з основними правилами вживання часів, прийменників, закінчень. Навчився позначати самого себе словом "я". Освоїв практично всі звуки, може тільки за винятком таких "непідвладних" як "р", "ц", "щ" - їхня черга прийде років до чотирьох. Дитина вже набагато менше ковтає звуки, хоча незнайомі довгі слова все ще викликають у неї великі труднощі у вимові. Лексичний запас слів такої "великої" людинки дорівнює приблизно одній тисячі слів.

До цього часу, на думку фахівців, закінчується активний період навчання мові. У подальшому отримані раніше навички і знання лише обростають додатковою інформацією, відбувається їх шліфування та обробка. Тобто, наприклад, на рік ваш малюк вперше вимовив "мама", незабаром зрозумів, що це слово належить вам і вже впевнено почав кликати вас саме так. До двох років він вже знав, що ви - мама Олена, а це - тато Коля, а ще є баба і дід. Він міг покликати кожного з вас і попросити їсти, спати, грати, зводити в туалет, гуляти тощо. У три роки будь-якому охочому він міг би повідомити, що "це - мама Олена, а це баба - мама мами" і розповісти, як мама любить бабу, а баба - маму, і які вони всі "хольосі" і як всі разом люблять маленького Сашу. А в чотири, використовуючи все, вивчене раніше, малюк може без припинки базікати про те, як звуть кожного з членів сім'ї, як вони всі виглядають, де живуть, що люблять робити, що подарували Саші і т.п.

Висновок з цього випливає один - всі основні мовні навички необхідно постаратися прищепити дитині до чотирьох років. Як це зробити? Насправді не так вже й складно. Перш за все - говорити. Ми знаємо, що розуміти й вимовляти слова рідної мови малюк вчиться, вслухаючись у звучну навколо нього мову. Тому, чим частіше, чіткіше і виразніше ви будете говорити з дитиною, тим простіше їй буде відповісти вам. Багато фахівців радять починати подібне спілкування ще до того, як ваш малюк з'явиться на світ. І вони, звичайно, мають рацію. Адже вже давно відомо, що малюк, перебуваючи в материнській утробі, може чути, а з сьомого місяця від моменту зачаття навіть починає думати і щось розуміти. Майбутній мамі активно радять ходити по музеях, слухати хорошу музику, але не так вже й часто згадують про те, що їй треба перш за все розмовляти зі своїм малюком. Нехай поки що він просто слухає ваш голос, інтонації. А ось те, що з дитиною треба говорити відразу ж, після її народження, взагалі ні в кого не викликає сумнівів. Тільки, як з нею говорити?

Перш за все ясно, чітко, з виразом, змінюючи інтонацію. Можна співати, розповідати казки, читати вірші. Не чекайте першого дня народження, щоб почати вчити свого малюка словам: мама, тато, дід, баба. Називаючи нове слово, обов'язково показуйте, що це чи хто це такий. Будьте терплячі - ні в якому разі не дозволяйте собі засмучуватися, дратуватися. Не потрібно сюсюкатися з дитиною! Якщо тільки ви не хочете потім переучувати дитину вимовляти слова правильно. Невже ви не знайдете інших способів висловити свою ніжність? Не переходьте на дитячу мову, не вживайте спрощених слівець - авав, Бібіка, бобо, бай-бай. Хай до пори до часу в устах крихти це і буде звучати "бабака", "масіна" і "пать". Виправити вимову і освоїти відсутні звуки легше, ніж учити старі слова заново. Ті ж самі "ав-ав" і "няв-няв" стануть в нагоді, коли років у півтора-два ви почнете навчати своє чадо, які звуки вимовляють різні тварини. "Хто каже "хрю-хрю"? Правильно, свинка. А як говорить конячка?"

[color=orange]

ДИТЯЧИЙ ОДЯГ В НАЯВНОСТІ

Це ж треба мати сатанинський намір, чаїть в собі невиліковний сказ, щоб тяжко так знущатися над нами, та ще й у всьому звинувачувати нас! ЛіНА КОСТЕНКО
В ритмі щастя...
-
-

К-ть повідомлень : 2175
Вік : 32

Re: Скажи "Мама!" - вчимо дитину говорити

Створювати по В ритмі щастя... на тему 2012-06-07, 12:10 am

Я з народження малої борюся з тим щоб говорили правильно, без сюсюкань, і не казали "ой яка в тебе мама нечемна" і т.п., на батьків ми з чоловіком кажемо бабуся, баба, дідо, дідусь, з чоловіком коли говоримо з дитиною про нас кажемо мама і тато, сестра тітка (живе з нами) і мала всіх так і називає бо привикла так з народження!!! Мій тато(як найулюбленіша няня малої) з самого маленького багато з нею говорить, розказує що на роботі, куди ходив і тп, інколи від малої можна почути дідусь, бабуся, хоча покищо переважно говорить мам, тата, діді, баба, тіті, псьов, тсь (кішка Туся)!Показуючи на іграшки говорю якого кольору, кругла чи квадратна, тощо, читаю казочки (одну вона вже знає напамять просто розказати ще неможе)))))
Kavusja
-
-

К-ть повідомлень : 15888
Вік : 30

Створювати по Kavusja на тему 2012-06-07, 9:32 am

Ми теж стараємося всі слова чітко казати, мама він сам сказав, ми його не вчили. Всі речі називаю своїми іменами, форми також, кольори показую і розказую, звісно ще зарано, але якщо дитину вчити то вона і знатиме. Зараз вже добре каже мама, баба, киця, па-па, тік-так lol а от тато ніяк не хоче казати, а ще каже - ти де. Не люблю коли сюсюкаються, коли зробила зауваження братовій, так свекруха мене чуть не з'їла, вона теж завжди сюсюкається з малим, хоч ми й просили так не робити.
Ната Д
-
-

К-ть повідомлень : 4420

Створювати по Ната Д на тему 2012-06-07, 9:40 am

І я постійоно з всіма сварюсь щоб гарно вимовляли слова. А потім дивуються, чого то дитинка "Р" не вимовляє?

[color=orange]

ДИТЯЧИЙ ОДЯГ В НАЯВНОСТІ

Це ж треба мати сатанинський намір, чаїть в собі невиліковний сказ, щоб тяжко так знущатися над нами, та ще й у всьому звинувачувати нас! ЛіНА КОСТЕНКО
Himena
-
-

К-ть повідомлень : 823
Вік : 35

Створювати по Himena на тему 2012-06-07, 11:25 am

Тааак... сюсюкання - то страшна річ. Мої батьки, як малу бачать, то відразу сюсюкати починають, причому російською om

milanka
-
-

К-ть повідомлень : 1978
Вік : 27

Створювати по milanka на тему 2012-06-07, 11:26 am

я інколи можу трошечки посюсюкатись, але то дуже рідко
ще завжди коли просинається кажу добрий ранок, або коли захожу в кімнату привіт і т.п.

Кідді
-
-

К-ть повідомлень : 2800

Створювати по Кідді на тему 2012-06-07, 12:52 pm

І про теж, не потрібно сюсюкати.
Kavusja
-
-

Створювати по Kavusja на тему 2013-07-03, 12:15 pm

Наш Ярослав каже на себе лялька і всі дітки в нього теж лялька... ніяк не можемо перевчити казати Я хочу... каже лялька хоче
Ester88
-
-

К-ть повідомлень : 514

Створювати по Ester88 на тему 2013-07-03, 9:40 pm

моя мала так багато слів некаже, тільки основне ! але на дітей каже не ляля а в неї виходить яя, тіпа яйця :) , ну деколи каже аля ! перша дитина рано почала говорити, а ця щось вот тепер то реченнями ще неговорить. , але те що хоче повідомити - то говорить що ми її розуміємо ! про сюсюкання то якось родина не робить такого, а деколи чужі люди , але рідко ! та всеодно деякі букви погано вимовляє, а може просто важко вимовити і дитина собі скорочує,тепер от тижня 2 певно нова мода, каже навіть нові слова . але без останнього складу, тіпа не дай-а да....і так далі ! і вчиш...вчиш-одні двойки ! а ще наша Любашка картавить-а ця повторяє, доречі їй вже 4 роки а вона каже замісь "Л" каже "Р" ....довго невміла р казати. а як навчилася то перестала казати л, і замінює р буквою....виходить смішно- наприклад "Сравчику іди сюда,..." але то в неї тимчасово !

Kavusja
-
-

Створювати по Kavusja на тему 2013-07-03, 10:58 pm

в нвс навпаки не каже перші склади, собака в нього - бака... для прикладу
л, р, ш..... не вимовляє повністю, але вже говорить реченнями з трьох слів...
Ester88
-
-

К-ть повідомлень : 514

Створювати по Ester88 на тему 2013-07-03, 11:06 pm

то так смішно ! правда !? моя нераз таке скаже що я довго сміюся !

ляля
-
-

К-ть повідомлень : 1126
Вік : 25

Створювати по ляля на тему 2013-10-14, 2:26 am

моя говорить мама,баба,ляля,дай,гам,гава,дідо,не...
і певне все на даний час)
Koroleva
-
-

К-ть повідомлень : 137

Створювати по Koroleva на тему 2013-10-14, 11:52 am

Ми вже гарно говоримо. Все повторює але "р" то проблема.
А ще малий на себе говорить так як про дівчинку...пішла, спала, щось робила. Постіно виправляю але нерозумію як то зявилося?aa aa 
supermama21
-
-

К-ть повідомлень : 19

Створювати по supermama21 на тему 2015-11-26, 12:50 am

Я як турботлива мама хочу щоб моя дитина розвивалась правильно, хочу щоб моя дитина любила свою країну. А тому мені порадили виписувати їй журнал Пізнайко. Цей журнал чудово допомагає патріотично виховати свою дитину.
mamanya
-
-

К-ть повідомлень : 28

Створювати по mamanya на тему 2015-11-26, 9:42 pm

Для повноцінного розвитку дитини їй потрібно читати цікаву літературу, в якій є цікава інформація і кольорові картинки. Саме таку інформацію має дитячий журнал Пізнайко. Виписую цей журнал своїй дитині, їй дуже подобається.

Спонсируемый контент

Створювати по Спонсируемый контент

Cьогодні: 2017-12-17, 9:06 am